לפרטים וייעוץ: 077-4070174

הקשר בין מכונת קעקועים ואדיסון

לא הרבה יודעים אך לממציא האמריקאי הגדול והחשוב ביותר, תומאס אלווה אדיסון, יש קשר כמעט ישיר עם מכונת קעקועים שמזמזמת ליד אוזנכם בזמן שאתם מתעקעים.
משחר ימי ההיסטוריה, בחר האדם לקשט את גופו ועורו בקעקועים.
ישנן עדויות לכתובות קעקע כבר מהתקופה הפלאוליתית (38,000 לפנה"ס) שבה השתמשו בחרס ומחטי עצם ומומיות בנות 7000 שנה נתגלו עם קעקועים.
במרוצת השנים, השתכללו השיטות לביצוע קעקועים אך תמיד נשאר הבסיס של מחט או כלי דקירה כלשהוא וצבע או יותר נכון דיו שמוחדר באמצועתה אל מתחת לשכבת העור ויוצר את הכתובת.

מכונת קעקועים – עט השבלונה של אדיסון

זה לא שאדיסון, שבין ההמצאות החשובות בחייו ניתן למנות את הפונוגרף, הנורה החשמלית, טלגרף והטלפון היה חובב קעקועים מושבע.מכונת קעקועים
זה גם לא דבר שניגש לפתח מכיוון שראה בכך הזדמנות עסקית להגדלת הנכסים אלא כמו הרבה המצאות גדולות אחרות אקדח הקעקועים הומצא במקרה.
הרעיון של מכונת הקעקועים התחיל כהמצאה של אדיסון הנקראת עט שבלונה (Stencil Pen) הפטנט על העט נרשם בניו ג'רזי בשנת 1876.
מטרת השימוש בעט השבלונה היא במכונת העתקה שהמציא אדיסון והעט יצרה רטט על בסיס מתכת ועל ידי כך הועבר הדיו אל הדפים האחרים. בעצם – זו הייתה מין מכונת העתקה ראשונית.

לחצו כאן למידע נוסף על –קעקוע

מכונת קעקועים – ואז הגיע אוריילי (O'Reilly)

בשנת 1891 סמואל אוריילי (Samuel O'Reilly) הבין שאותה עט שהמציא אדיסון יכולה בעצם לשמש להחדרת הדיו לתוך העור.
כמובן שבמקרה הזה עוצמת ההחדרה של המחט ביחד עם המרווח שיש ליצור יותר קריטי מאשר בהעתקת דפים ולכן אוריילי היה צריך לעבד את המוצר הסופי על מנת שיצליח לא להרוס את עורו של המתקעקע.
לאחר מכן, אוריילי רשם פטנט על הטיוב (Tube) של מכונת הקעקועים ועל המחט הייחודית לביצוע קעקוע והחל להשתמש במכונת קעקועים לראשונה.
חנות הקעקועים הראשונה של אוריילי הייתה ממוקמת בכיכר צ'אט'ם (5 Chatham Square, New York, NY, United States) והוא המשיך במקצוע עד יומו האחרון.
אוריילי מצא את מותו בצורה טראגית, כאשר צבע את ביתו ונפל.
  אז לסיום… תודה רבה אדיסוןמכונת קעקועים

סגירת תפריט